niedziela, 21 lutego 2016

Info#3

     Mam propozycję a właściwie ogłoszenie : ) Nowe notki będą pojawiać się  co 2 tygodnie na zmianę dalsze losy i wikia . Moja decyzja pochodzi z tąd,  że mam sporo nauki w szkole bo coraz bliżej koniec roku a moje oceny zeszły trochę na psy i chciałbym je trochę poprawić . Więc tak notki co 2  tygodnie w weekendy.  Jeśli będę miała czas to częściej ale nic nie obiecuję.
Przepraszam za utrudnienia i do przeczytania w przyszłości
                                                          Olverd

Wikia2- Who was the girl on fire ? (21 luty 2016 r )

Hej ! Hej !Przepraszam za brak notek niestety szkoła; (( Dziś kolejna Wikia tym razem o Katniss Everdeen czyli o słynnej igrającej z ogniem . Postaram się pisać jak najciekawiej i tak jak  w przypadku Johanny jeśli ktoś wie o tej postaci czegoś co ja nie wiem to pisze w komentarzu : ) Dłużej nie przedłużając oto Katniss Everdeen dziewczyna która igra z ogniem !
             

                 

    Katniss to 17- letnia dziewczyna pochodząca z dystryktu 12 . Córka kobiety prowadzącej kiedyś małą aptekę I górnika. 
A więc Kotna jako 12 latka musiała zająć się utrzymaniem rodziny wtedy stała się prawdziwym myśliwym . Bardzo kochała swoją siostrę Prim to za nią zgłosiła się na ochotnika do udziału w Igrzyskach . 

 Wtedy wylosowano też Peetę Mellarka który kiedyś można powiedzieć,  że uratował życie jej i jej rodzinie życie specjalnie przypalając dwa bochenki chleba . Trafili na arenę - wygrali poraz pierwszy było dwóch zwycięzców . Ilu ludzi w Panem tyle interpretacji ich próby samobójczej.  Dla jednych był to dowód ogromnej miłości dla innych próba wszczęcia buntu przeciw Kapitolowi. Przed obowiązkowm Turee Zwycięzców odwiedził ją prezydent Snow by to uświadomić i ostrzec , że jeśli Katniss nie przekona go do jej miłości Peety zginie jej rodzina. Kolejnym punktem jej życiorysu jest Ćwierćwiecze Poskromienia gdzie poznaje Finnika i Johanne późniejszych najlepszych przyjaciół. Z kolejnych igrzysk również udaje jej się wyjść cało  . Po wysadzeniu areny zabiera ją z niej poduszkowiec z buntowniczego dystryktu 13 . Niestety bez Peety-porwała go władza Kapitolu i osaczyła zmieniając jego wspomnienia .  W 13 Katniss uświadamia sobie jak bardzo go kocha i zostaje Kosogłosem - symbolem rewolucji  . Podczas której ginie Primrose . Po zakończeniu wojny i obalenie Snowa wraca do 12 gdzie wraz  z Peetą starają się odbudować relacje. Po pewnym czasie biorą ślub i doczekuja się dwójki dzieci dziewczynki o imieniu Willow i chłopca Raya.  
Jest to historia przedstawiona w skrócie oczywiście ^^ Ja w Katniss bardzo cenię jej zaradność i odwagę . Nie wspominając ogromnej zręczności = )

Z góry sorki za błędy niedociągnięcia powtórki itp. Jeśli chcecie bym coś dodała to piszcie w komentach . Do przeczytania w przyszłości Olverd =)