środa, 6 lipca 2016

"Niech Trybuci Zmartwychwstaną! " - pokażmy siłę prawdziwych fanów ; )

Przybywam dziś niestety nie z rozdziałem ale z bardzo szlachetną  akcją. Już tłumaczę na czym polega. Otóż wiele z Was zauważyło, że fandom Igrzyska Śmierci po premierze drugiej części Kosogłosa powoli zaczyna się rozpadać. Wiadomo prawdziwi fani zostają ale niektórzy tzw "fani " tylko filmowi zaczynają wypadać z fanklubu ale nie chodzi tylko o filmowców ale też i innych którzy być może byli od samego początku ale wpadli w stan zapomnienia. Może wystarczy sobie przypomnieć ? Z tego powodu między innymi wiele cudownych blogów zamknięto coraz rzadziej mówi się też o samym fandomie etc długo można wymieniać  =(  
 Właśnie dlatego powstało na Facebooku wydarzenie  (szczegół, że nie posiadam go ale DZIĘKUJĘ W TYM MOMENCIE VIKS ZA OGŁOSZENIE TEGO NA SWOIM BLOGU I NAPISANIE DO ORGANIZATORÓW Z PROŚBĄ O "WSTAWIENIE " MOJEGO BLOGA DO GRUPY WSPÓŁPRACUJĄCYCH  C;) "Niech trybuci zmartwychwstaną " na którego pomysł wpadli administratorzy grupy "Trybuci- Polska" . Cała akcja jest organizowana przez stronkę facebookową "Jestem Katniss , jestem Kosogłosem , powinnam umrzeć, ale żyję " (mam nadzieje, że nic nie pogmatwałam , dobra Olka zacznij tłumaczyć o co w tym chodzi a nie piszesz nie wiadomo co ).

Okej , więc  ja nie nadaję się do tłumaczenia więc to jest ogłoszenie z fejsa :
   
 ,,UWAGA! WAŻNE! Jesteś zajęty? Przeczytaj, proszę.
Nie masz czasu? Tym bardziej przeczytaj. Twoje życie to dosłownie jeden wielki grafik? Zatrzymaj się. Weź głęboki wdech. Wydech. Już? Okay, przeczytaj chociaż pierwszy akapit. Nie pożałujesz.

Jeśli to czytasz, to prawdopodobnie jesteś, byłeś/aś lub zapomniałeś/aś, że jesteś trybutem. Spokojnie, można to jeszcze naprawić. Na pewno jesteś prawdziwym fanem / prawdziwą fanką, jeśli dotarłeś/aś do tego momentu. Otóż, administracja grupy „Trybuci-Polska” wpadła na pomysł, by zjednoczyć wszystkich fanów trylogii „Igrzyska Śmierci”. Z naszych obserwacji wynika, że fandom ten nie ma się zbyt dobrze...
. Można powiedzieć, że umiera. Stąd nasz pomysł. Ta akcja.

Na czym ona polega? Otóż, każdy kto choć trochę poczuwa się członkiem fandomu, a nie zwykłym, przeciętnym sezonowcem ma obowiązek (powiedziałbym wręcz, że jego honorem jest!) wziąć udział w tym wydarzeniu (kliknąć "wezmę udział"). Do czego to zobowiązuje? Od chwili zgłoszenia, osoba, która to zrobiła ma obowiązek dodawać w dowolnej grupie lub na dowolnej stronie (jeśli na takiej zarządza/adminuje), lub nawet na forum tego wydarzenia CO TYDZIEŃ do końca wakacji przynajmniej jeden post dotyczący igrzysk. Jaki? Nieważne. Ty wybierasz! Dyskusja, ankieta, wykreślanka, pytanie które chciałbyś/chciałabyś zadać Suzanne Collins, COKOLWIEK! Ważne, by fandom ożył, by ludzie znowu zaczęli się jarać igrzyskami. Dobrze wiemy, że jedna iskra jest w stanie wzniecić pożar. Niech tą iskrą będzie właśnie ten post!

Postanowiliśmy również zorganizować podczas wakacji trzy nieobowiązkowe (ale zachęcamy!) dni tematyczne:
22.07.2016 – „Dzień Filmu” – czyli każdy w ten dzień ogląda swoją ulubioną część igrzysk (UWAGA! Wersja hard: możesz obejrzeć wszystkie cztery części; Wersja turbohard: możesz przeczytać swoją ulubioną część) 

 05.08.2016 – „Dzień Wstążki” – czyli każdy zaopatruje się w białą i złotą wstążkę, które może dumnie w tym dniu wszystkim prezentować (UWAGA! Nie musi być wstążka. Masz fandomową czapkę/koszulkę/cokolwiek? Włóż to!)
19.08.2016 – „Dzień Randomowego Trybuta” (UWAGA! Dla odważnych!) – jeśli jesteś w grupie i zaciekawiła cię jakaś osoba albo ktoś skomentował post na stronce dotyczącej igrzysk, napisz do niego (UWAGA! Można po prostu wejść w zakładkę „Członkowie” na dowolnej grupie dotyczącej igrzysk i napisać do kogoś przypadkowego lub do kogoś, kto bierze udział w tym wydarzeniu :D ) 

I niech los zawsze wam sprzyja!

PS Współpracujemy z:
1) Grupami: "Trybuci - Polska", "Kocham Igrzyska Śmierci", "Fandoms"
2) Stronami: "Nie śpię, bo czytam igrzyska śmierci", "Moje serce staje w Pierścieniu Ognia", "Niezgodnych Trybutów Wina"
3) Blogami:
 
http://hungergamesmyworld.blogspot.com/http://hungergamesmyworld.blogspot.com/ , zakrconawsloncu.wordpress.com ,

http://powojniekatnisspeeta.blogspot.com

Piszcie w komentarzach co sądzicie o tej akcji =) Według mnie jest super pomysłem i możemy pokazać, że jesteśmy fanami IŚ od zawsze i na zawsze . Cała trylogia nie jest tylko taką sobie powieścią o zabijaniu i złym prezydencie ale dla każdego z czytelników ma jakiś przekaz. Może kiedyś doczekamy się kolejnej części tak jak obecnie w przypadku Harrego Pottera?  Nie od dziś wiadomo, że przyszłość często nas zaskakuje ; )
Ja napewno postaram się w miarę swoich możliwości wykonać zadania ze wszystkich dni tematycznych ale nie wiem co z tego wyjdzie  (na trzeci dzień napisze do koleżanki smsa  [mam nadzieje, że wiesz koleżanko o kogo chodzi ] i postaram się by na wtedy wstawić dodatkowy rozdział w tym celu ;p w sumie też chyba się zaliczy do wykonanego challengu  ) Post w najbliższej nie dokońca sprecyzowanej przyszłości.  Dziś żegnam się nie typowym pożegnaniem. 

  - Zostaniemy z Igrzyskami ?

Wasza Oleverd 


Ps:W razie pytań piszcie w komentarzach postaram się odpowiedzieć na wszystkie =)7 komentarzy:

 1. Hej! :)
  Super, że tak szybko ogłosiłaś to na swoim blogu, tak akcja rozrzesza się coraz szybciej dzięki takim wiernym Trybutom jak ty :)
  To wydarzenie mega mi się podoba *wiem, że to wiesz, ale lubię o nim pisać* i uważam, że powinno ożywić ,,martwych Trybutów" ;)
  O i dziękuję za podziękowania, niema za co! ;) A właśnie, dzisiaj napisałam do organizatorów z prośbą aby Twój blog i blogi love dream zostały dołączone jutro do akcji, ale wciąż czekam na odpowiedź :)
  Viks

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PS. Ten mem rozwala system :') Taki prawdziwy :')
   Viks

   Usuń
  2. Mem miał być na inną okazję ale ta w sumie bardziej pasuje =)

   Usuń
 2. Jak ja się cieszę, że ta akcja się tak rozwija! :-) Miejmy nadzieje, ze w ten sposób zjednoczymy trybutów i odświeżymy nasz fandom ;). Podobno Lionstage ( nie wiem czy dobrze napisałam ) i pewien reżyser myśli nad prequelem czy sequelem Igrzysk i nad ogólną produkcją kolejnej części. Albo o dalszych losach, albo na przykład o igrzyskach Finnicka ❤. Chociaż jak powiedziała Jennifer, ona na razie nie angażuje się w ten projekt, aczkolwiek uważa, że jest na to za wcześnie. Oczywiście to są tylko plany, może się udać i tez nie, więc trzymajmy kciuki za kolejną część 👍. Chociaż Wolała bym dalsze losy Kat niż dawniejsze igrzyska innych , drugoplanowych bohaterów :). Czekam na kolejny rozdział <3 :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może jeszcze będzie tak jak w przypadku J.K.Rowling, że po kilku latach powstanie kolejna część igrzysk =) W sumie w słowach Jen jest trochę prawdy bo co to by była za "frajda " jakby w tym roku od razu czy nawet i w przyszłym ukazały się od razu igrzyska np kontynuacja epilogu. Znaczy no takie jest moje zdanie ale każdy może uważać jak chce ; )
   Oleverd

   Usuń
 3. Hej, hej, kiedy nowy rozdział? Czekam i pozdrawiam ;3
  Viks Follow

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do końca tygodnia napewno bo dostałam przypływu weny ^^
   Oleverd

   Usuń